SC Z30 varaosat ja lisävarusteet
Varaosat — SC Z30
-
Tyyppi 400 (UZZ30)Vuosi ((keneltä) - kenelle/lähettäjä-saaja): 09.1991 - 07.2000
-
Korin tyyppiKäytön tyyppi
-
Teho [kW] 186Teho [hv] 253Sylinterin tilavuus(cc) 3969Sylinterit 8
-
Venttiilit polttokammiota kohdenMoottorin typpiVoimansiirto ---
-
Polttoaineen tyyppi BensiiniPolttoaineen syöttö ...Jarrujärjestelmä ...
-
Tyyppi 400 (UZZ30)Vuosi ((keneltä) - kenelle/lähettäjä-saaja): 09.1997 - 06.2000
-
Korin tyyppiKäytön tyyppi
-
Teho [kW] 216Teho [hv] 294Sylinterin tilavuus(cc) 3969Sylinterit 8
-
Venttiilit polttokammiota kohdenMoottorin typpiVoimansiirto ---
-
Polttoaineen tyyppi BensiiniPolttoaineen syöttö ...Jarrujärjestelmä ...
-
Tyyppi 300 (JZZ31)Vuosi ((keneltä) - kenelle/lähettäjä-saaja): 01.1995 - 03.2000
-
Korin tyyppiKäytön tyyppi
-
Teho [kW] 162Teho [hv] 220Sylinterin tilavuus(cc) 2997Sylinterit 6
-
Venttiilit polttokammiota kohdenMoottorin typpiVoimansiirto ---
-
Polttoaineen tyyppi BensiiniPolttoaineen syöttö ...Jarrujärjestelmä ...
-
Tyyppi 400 (UZZ30)Vuosi ((keneltä) - kenelle/lähettäjä-saaja): 08.1991 - 12.1997
-
Korin tyyppiKäytön tyyppi
-
Teho [kW] 194Teho [hv] 264Sylinterin tilavuus(cc) 3969Sylinterit 8
-
Venttiilit polttokammiota kohdenMoottorin typpiVoimansiirto ---
-
Polttoaineen tyyppi BensiiniPolttoaineen syöttö ...Jarrujärjestelmä ...
Auton varaosat muihin LEXUS SC-malleihin:
Myös seuraaville Lexus-malleille:
Tärkeät varaosat SC Z30
Suosituimmat SC Z30 -varaosat: huolto ja korjaus
Suositut SC Z30 -osat
SC Z30 : parhaat lisävarusteet
LEXUS SC I Coupe (Z30)-autot: tekniset erikoispiirteet, versiot ja varustelutaso
Lexus SC coupeja valmisti japanilainen autonvalmistaja Toyota Motor Corporation vuodesta 1991 vuoteen 2000 asti. Niihin mahtui neljä ihmistä. 1992-1996 nämä autot sisällytettiin 10 Best listalle yhdysvaltalaisen lehden ‘’Car and Driver’’ henkilökunnan toimesta. Lisäksi vuonna 1992 auto sai ‘’Import Car of the Year’’ palkinnon yhdysvaltalaisen lehden ‘’Motor Trend’’ henkilökunnalta. Käy topautoosat.fi verkkokaupassa, jos haluat ostaa nopeasti varaosia Lexus SC coupeen. Verkkokauppamme valikoimaa päivitetään jatkuvasti, jotta voisit ostaa sopivat polttoainesuodattimet, sytytystulpat ja muut tuotteet milloin tahansa. Jos tarvittavaa, asiakaspalvelumme asiantuntijat tulevat mielellään tarjoamaan sinulle tarkkaa tietoa komponenteista ja auttamaan sinua valitsemaan oikeat. Verkkokauppamme toimittaa tuotteet niin nopeasti, kuin mahdollista. Tee tilaus topautoosat.fi verkkokaupassa tänään ja saa auton varaosia niin nopeasti kuin mahdollista.
Lexus SC coupe tekniset tiedot
Auton mitat vaihtelivat versiosta versioon, ja olivat seuraavat: pituus - 4850-4860 mm, leveys 1790 mm ja korkeus 1330-1340 mm. Maavara oli 120 mm. Tavaratilan tilavuus oli 265 litraa. Ajoneuvon maksimaalinen kuormitettavuus oli 370 kg.
Etuakseli varustettiin tuuletetuilla jarrulevyillä. Taka-akseli varustettiin kiinteillä.
Pääversiot
Lexus SC coupeja tuotettiin 4 bensiiniversiona. Valmistaja tarjosi autoja vain takavetoisina.
400 AT versio oli yksi suosituimmista. Se varustettiin V8 32-venttiilin moottorilla epäsuoran ruiskutuksen kera. Moottorin teho oli 294 hevosvoimaa ja maksimaalinen vääntömomentti 420 Nm 4000 rpm kierrosnopeudessa. Polttoaineenkulutus oli 12 litraa per 100 km kaupunkiajossa ja 9 litraa maantieajossa. Auton huippunopeus oli 241 km/h. Ajoneuvo kiihtyi 100 km/h 6 sekunnissa.
SC coupen varustetasot
Valmistaja tarjosi vakiovarustetason ja muutaman laajennetun varustetason SC coupeen (1991-2000), esimerkiksi nimellä Platinum. Vakiovarustetaso sisälsi lämmitettävät etupenkit, alumiinivanteet, sähkökäyttöiset etuikkunat, ajovalojen pesurit ja säädettävän ohjauspyörän. Auto varustettiin myös ABS-jarruilla, luistonestojärjestelmällä, äänijärjestelmällä CD-vaihtajan kanssa, vakionopeudensäätimellä, etu- ja sivuturvatyynyillä, etusumuvaloilla ja satnav-järjestelmällä. Autossa oli myös lämmitettävät sähkökäyttöiset sivupeilit ja nahkaverhoillut penkit.